Kruhový objezd na Václavském náměstí

Informujeme řidiče, že nový kruhový objezd na Václavském náměstí je otevřen pro plný provoz od středy 7. října od 7,00 hodin.
 

 
 

Výstavba nové okružní křižovatky byla původně plánovaná od poloviny června do konce října. Práce probíhaly v rámci revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Horka - Domky. Kruhový objezd nechalo město vybudovat z bezpečnostních důvodů. Původní pětisměrná křižovatka byla velmi nepřehledná.

 

Více než čtyři měsíce musí řidiči počítat s dopravními komplikacemi na Václavském náměstí. Zde bude 16. června zahájena výstavba nové okružní křižovatky.

Město Třebíč nechá v rámci revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Horka-Domky vybudovat nový kruhový objezd, v jižní části Václavského náměstí. "Stávající stav v tomto území je z hlediska pětisměrné křižovatky velmi nepřehledný a nevyhovující," nastínil důvod výstavby kruhového objezdu vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Aleš Kratina.

"Navrhovaná okružní křižovatka spadá do kategorie malých s vnějším poloměrem o velikosti 14 metrů. Uprostřed okružní křižovatky vznikne ostrůvek o velikosti 6 metrů, na němž bude vysázena zeleň. Nedojde zde k velkému zásahu do okolní zeleně, s výjimkou odstranění vybraných stromů a keřů, které brání v rozšíření komunikací a chodníků," dodal Kratina.

Od úterý 16. června musí občané počítat s dopravní uzavírkou v jižní části Václavského náměstí a to nejdéle do konce října. Objízdná trasa bude rozdělena do dvou etap. "Trasa v první etapě povede ulicemi Zahradníčkova, Znojemská a Družstevní. Důvodem rozdělení je souběžná oprava Znojemské ulice v průběhu této akce. O změně objízdné trasy v druhé etapě budeme občany informovat ihned po schválení trasy Policií ČR." Objasnil objízdné trasy i jejich rozdělení do více etap Kratina.

Výstavba okružní křižovatky si vyžádá celkové náklady ve výši 6.840 tisíc korun, které budou z pětaosmdesáti procent hrazeny z Integrovaného operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči v minulosti informoval občany, že v průběhu výstavby okružní křižovatky na ulici Václavské náměstí, Demlova, Švabinského, Štefánikova a Svatopluka Čecha bude objízdná trasa rozdělena do dvou etap.

"Nyní upozorňujeme, že teď ve druhé etapě ke změně objízdné trasy nedojde. Zůstává vedena ulicemi Zahradníčkova, Znojemská a Družstevní," upozornil vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Aleš Kratina.

Termín uzavírky křižovatky je naplánován do pátku 30. října 2015.

Kontakt

Chybí vám zde nějaká informace? Dejte nám o tom vědět:

telefon: 568 896 170

Fotografie použita dle Creative Commons Infomastern  © 2019 Všechna práva vyhrazena.

Uzavírky Třebíč 2019