V Třebíči bude další kruhový objezd

03.06.2015 10:05

Více než čtyři měsíce musí řidiči počítat s dopravními komplikacemi na Václavském náměstí. Zde bude 16. června zahájena výstavba nové okružní křižovatky.

Město Třebíč nechá v rámci revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Horka-Domky vybudovat nový kruhový objezd, v jižní části Václavského náměstí. "Stávající stav v tomto území je z hlediska pětisměrné křižovatky velmi nepřehledný a nevyhovující," nastínil důvod výstavby kruhového objezdu vedoucí odboru dopravy a komunálních služeb Aleš Kratina.

"Navrhovaná okružní křižovatka spadá do kategorie malých s vnějším poloměrem o velikosti 14 metrů. Uprostřed okružní křižovatky vznikne ostrůvek o velikosti 6 metrů, na němž bude vysázena zeleň. Nedojde zde k velkému zásahu do okolní zeleně, s výjimkou odstranění vybraných stromů a keřů, které brání v rozšíření komunikací a chodníků," dodal Kratina.

Od úterý 16. června musí občané počítat s dopravní uzavírkou v jižní části Václavského náměstí a to nejdéle do konce října. Objízdná trasa bude rozdělena do dvou etap. "Trasa v první etapě povede ulicemi Zahradníčkova, Znojemská a Družstevní. Důvodem rozdělení je souběžná oprava Znojemské ulice v průběhu této akce. O změně objízdné trasy v druhé etapě budeme občany informovat ihned po schválení trasy Policií ČR." Objasnil objízdné trasy i jejich rozdělení do více etap Kratina.

Výstavba okružní křižovatky si vyžádá celkové náklady ve výši 6.840 tisíc korun, které budou z pětaosmdesáti procent hrazeny z Integrovaného operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.

objízdná trasa


Zpět

Kontakt

Chybí vám zde nějaká informace? Dejte nám o tom vědět:

telefon: 568 896 170

Fotografie použita dle Creative Commons Infomastern  © 2019 Všechna práva vyhrazena.

Uzavírky Třebíč 2019