Radnice chce předejít kolapsu dopravy. Z křižovatky bude kruhový objezd

17.03.2015 19:14

Takzvaný „malý kruhový objezd“ přibude v Třebíči do konce března. Vyroste na křižovatce ulic Velkomeziříčská, Brněnská a Cyrilometodějská. Radnice tím chce zmírnit rizika kolapsu dopravy při uzavírce Sportovní ulice, která je plánovaná od prvního dubna.

 „Ačkoli oficiální objízdná trasa nepovede přes tuto křižovatku, předpokládáme, že z Brněnské ulice bude přijíždět daleko více vozidel než nyní,“ vysvětlil situaci místostarosta Vladimír Malý a dodal: „Náklady na vybudování kruhového objezdu se budou pohybovat do 200 tisíc korun. Pokud se tady kruhový objezd osvědčí, změníme přechodnou úpravu na trvalou. A pokud ne, použijeme prvky dopravního značení pro připravovaný malý kruhový objezd na Hrotovické ulici,“ dodal Malý.

„Na výstavbě prozatímního kruhového objezdu budeme pracovat od soboty 28. března od 6.00 hodin ráno. Práce budou dokončeny v neděli 29. března ve 20.00 hodin. Křižovatka bude v tomto termínu uzavřena,“ upřesnil termín výstavby malého kruhového objezdu vedoucí odboru dopravy Aleš Kratina.

Zpět

Kontakt

Chybí vám zde nějaká informace? Dejte nám o tom vědět:

telefon: 568 896 170

Fotografie použita dle Creative Commons Infomastern  © 2019 Všechna práva vyhrazena.

Uzavírky Třebíč 2019