Podklášterský most bude uzavřen od pondělí

03.05.2016 10:10

Od pondělí 9. května bude uzavřen Podklášterský most přes řeku Jihlavu v Třebíči. Investor Kraj Vysočina zde bude dělat jeho úplnou rekonstrukci. Uzavírka je plánovaná do 15. prosince.

Objízdná trasa pro auta do 7,5 tun bude přes Komenského náměstí, po ulici Bráfova třída, Sportovní, Rafaelova, Míčova, Táborská, U Kuchyňky a ulici 9. května zpět k uzavřenému úseku. Délka trasy je necelých sedm kilometrů.

Pro auta nad 7,5 tun je Policií ČR stanovena objízdná trasa přes obce Červená Hospoda, Krahulov, Okříšky, Přibyslavice a Novou Ves. Tato trasa je 20 kilometrů dlouhá.

Dopravce, Trado-MAD, s.r.o., vydal výlukové jízdní řády vybraných linek městské autobusové dopravy, které budou platit po celou dobu uzavírky mostu.  Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči po prvním týdnu provozu situaci vyhodnotí a případně přistoupí k úpravám. Tyto budou závislé na provozních možnostech dopravce.

Společně s výstavbou mostu budou opraveny také chodníky, přibude nové veřejné osvětlení a dojde i k revitalizaci a zpřehlednění křižovatky u Jihlavské brány a silnice od mostu až po křižovatku u Úřadu práce. Úpravy doznají také veřejná prostranství před obchodním domem Máj. Prostranství bude nově předlážděno, přibudou vodící pásy v dlažbě i nový kabátek pro nádoby na komunální odpad. Všechno se bude dělat současně, aby uzavírka neomezovala řidiče ani chodce déle, než je nezbytně nutné.

Komenského náměstí po křižovatku s ulicí Sucheniova (u Úřadu práce) nebude uzavřeno úplně. Práce budou probíhat vždy na jedné polovině silnice a doprava zde bude řízena kyvadlově, pomocí semaforů.

Ulicí 9. května projíždí denně zhruba sedm až deset tisíc aut. Už první dny uzavírky ukáží krizová místa, kde počítáme s prováděním následných dopravních opatření. Jak městská, tak dopravní policie jsou připraveny nastalé krizové situace řešit.

Připomínky k výlukovému jízdnímu řádu MAD adresujte na e-mailovou adresu: h.machalova@trebic.cz.

Zpět

Kontakt

Chybí vám zde nějaká informace? Dejte nám o tom vědět:

telefon: 568 896 170

Fotografie použita dle Creative Commons Infomastern  © 2019 Všechna práva vyhrazena.

Uzavírky Třebíč 2019